Jeep

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Kończąca się gwarancja na butlę gazową


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum JEEP Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jastrzab-88

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 312
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.2 8V 73KM 1999r + LPG
Piwa: 4/19
Wysłany: Czw 01 Wrz 2011, 11:10
Temat postu:

Kończąca się gwarancja na butlę gazową


Witam!
Tak jak w temacie, kończy mi się gwarancja na butlę gazową i teraz pytanie: Lepiej ją zregenerować czy założyć nową?Jakie koszty?
Dzięki z góry za odpowiedź chłopaki,pozdrawiam.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Czw 01 Wrz 2011, 12:18
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Kończąca się gwarancja na butlę gazową


Chyba piszesz i legalizacji, lepiej kupić nową butlę bo to się bardziej opłaci
Powrót do góry
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Czw 01 Wrz 2011, 12:19
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Kończąca się gwarancja na butlę gazową


Podobno lepiej wymienić na nową .
Starą trzeba zdemontować wysłać do legalizacji później znowu zamontować , a w między czasie jeździsz na benzynie .Auto dwa razy na warsztacie . Wybierz sam . Różnica w cenie nie jest taka wielka . Podjedź do gazowników i pogadaj ,wszystko ci wytłumaczą .Zależy też jaką butlę masz w swojej bryce .
Powrót do góry
Jastrzab-88

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 312
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.2 8V 73KM 1999r + LPG
Piwa: 4/19
Wysłany: Czw 01 Wrz 2011, 12:31
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Kończąca się gwarancja na butlę gazową


Dokładnie,chodzi mi o legalizacje Smile Dzięki koledzy.
Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Czw 01 Wrz 2011, 14:16
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Kończąca się gwarancja na butlę gazową


Butla na Allegro kosztuje 300-350zł,jak dasz radę możesz sam założyć.Trzeba jednak przełożyć wielozawór ,więc kup taką aby Ci stary pasował.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 01 Wrz 2011, 14:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Czw 01 Wrz 2011, 16:56
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Kończąca się gwarancja na butlę gazową


zrób tak jak koledzy radzą Wink butle u gazownika kupisz już za ok. 400-500zł (z montażem- dodatkowo wbierza teaką ze bedzie pasować do wielozaworu) zaś stara butlę trzeba wymontować, zbadać i .... dostaniesz pieczątkę na rok (najczęściej) tak więc po roku znowu masz dodatkową robotę. nowa butla ma legalizacje na 10 lat wiec odpada dodatkowy kłopot Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Sotkin

Dyskutant



Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Panda 1,1 2003
Piwa: 1/4
Wysłany: Czw 01 Wrz 2011, 17:30
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Kończąca się gwarancja na butlę gazową


Zajrzyj na tą stronę:
http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-tdt/zbiorniki-stanowiace-wyposazenie-pojazdow-samochodowych-lpgcnglng/badania-zbiornikow.html
_________________
Odpisuję tylko tym, dla których polski język jeszcze coś znaczy.
Powrót do góry
Jastrzab-88

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 312
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.2 8V 73KM 1999r + LPG
Piwa: 4/19
Wysłany: Pon 09 Sty 2012, 10:43
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Kończąca się gwarancja na butlę gazową


Popytałem w paru warsztatach i narazie nie spotkałem się z tym, że któryś z nich regeneruje butlę...Cena nowej+wielozawór+robocina to 700-750zl niestety Sad W marcu mi się kończy okres gwarancji, ale przegląd mam dopiero na początku listopada, także do tego czasu musiałbym to zrobić...
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 10 Sty 2012, 11:13
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Kończąca się gwarancja na butlę gazową


Nikt nie regeneruje butli , możesz tylko otrzymać legalizację (papier) i nie robi sie tego w warsztacie tylko w Urzędzie (w poście wyżej masz link)
Wyciągasz, oddajesz, płacisz, zakładasz i jeździsz dalej.
Powrót do góry
Jastrzab-88

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 312
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.2 8V 73KM 1999r + LPG
Piwa: 4/19
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 11:34
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Kończąca się gwarancja na butlę gazową


Ohhh... znowu się pomyliłem, oczywiście chodzi o legalizację Smile Znalazłem punkt gdzie można zalegalizować swoją butlę - może się komuś przyda.

Zakład Legalizacji Jan Bubak
ul Pszczyńska 215
43-262 Radostowice (koło Pszczyny)

Wygląda to następująco:
1. Jedziemy do gazownika, aby wymontował zawór wraz z butlą
2. Następnie jedziemy pod wskazany powyżej adres (legalizują raz w miesiącu w danym terminie, także przyjeżdżamy i sprawdzają wszystko na miejscu).
3. Potem znowu jedziemy do gazownika, żeby wszystko zamontował spowrotem.
4. Po zamontowaniu przyjeżdżamy jeszcze raz do tego zakładu, sprawdzą szczelność i wydadzą papiery na kolejne 10 lat. Koszt to 220zl.

Do tej ceny dochodzi wymontowanie i zamontowanie butli i zaworu przez gazownika (niestety nie orientuję się ile to może kosztować).

Nie widzę sensu kupować nowej butli z zaworem i do tego montaż i płacić ok 700zl, skoro po zalegalizowaniu mamy papiery na kolejne 10 lat, a koszt to połowa ceny.
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 14:19
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Kończąca się gwarancja na butlę gazową


Zrobiłes tak jak napisałeś? Dali Ci ponowną legalizacje na 10 lat? Nie chce mi sie w to uwierzyć .
Powrót do góry
Jastrzab-88

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 312
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.2 8V 73KM 1999r + LPG
Piwa: 4/19
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 15:41
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Kończąca się gwarancja na butlę gazową


Napisałem to co mi powiedzieli przez telefon Smile Mnie to dopiero czeka ok października. Z tego co czytam to na większości forach piszą o 10 latach, chyba, że jest znak KE-koniec eksploatacji wtedy butla nie podlega legalizacji.
Powrót do góry
Szuryga

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzekuń
Posiadane auto: Brava SX 1,4 12v 96 + LPG,Peugeot 405 style 1,9 TDi
Piwa: 12/6
Wysłany: Wto 17 Sty 2012, 21:33
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Kończąca się gwarancja na butlę gazową


Kolega zrobił tak pojechał na szrot,złom i powiedział z koncem roku oddaje auto do kasacji ale skonczyła mi sie legalizacja butli czy można u pana kupic ważno butle przynajmniej do konca roku? pewnie ze mozna! jako pan chcesz w koło ,podłuzno? w koło! ok z papierem 100zł bez 70 zł jako pan chce? z papierem oczywiscie Laughing
Powrót do góry
przemekmgr

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: scenic 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 23:18
Temat postu:

legalizacja butli lpg


siemanko nie wiem gdzie się pytaliście ale właśnie zrobiłem legalizację butli kosztowało to 300 zł czyli pojechałem w wtorek do warsztatu zdemontowali mi butlę i w czwartek zamontowali całkowity koszt 300 zł byłem w różnych warsztatach i jak pytałem się jaki jest koszt to od 800 zł do 1100 instalacja holenderska prins a legalizację dostałem na 10 lat więc różnicę widać więc nie piszcie bzdur o tym że legalizację dają na rok
_________________
przemekmgr
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Deeno

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 163KM 2011
Piwa: 34/6
Wysłany: Sro 08 Kwi 2015, 23:32
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Kończąca się gwarancja na butlę gazową


Aska85 napisał:
Lepiej kup nową butlę by była na pewno bezpieczna, bo co do starej to nie wiadomo jak jest w środku i czy w ogóle jest dobra. Więc koledzy z forum dobrze ci doradzają.

Komu odpowiadasz? - bo temat został odkopany po 3 latach czego pewnie nie zauważyłeś Wink
'Stara' butla jest testowana więc wiadomo 'czy w ogóle jest dobra' i jeśli można dostać przedłużenie legalizacji o kolejne 10 lat taniej niż zakup nowej butli 'to po co przepłacać'?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum JEEP Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


JeepCompass

38 000

2012r.

184 000 km

śląskie

JeepCherokee

73 300

2016r.

154 794 km

podkarpackie

JeepGrand Cherokee

64 900

2014r.

230 900 km

kujawsko-pomorskie

JeepWrangler

158 000

2020r.

50 111 km

pomorskie

JeepCherokee

109 900

2019r.

67 644 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System