Jeep

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Jeep Grand Cherokee ) wspomaganie jeep 2,7 crd- po montażu silnika nie działa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum JEEP Forum Strona Główna -> ( Jeep Grand Cherokee ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maniekmaniek1313

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): kutno
Posiadane auto: volvo v70 2,4t
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 18:50
Temat postu:

wspomaganie jeep 2,7 crd- po montażu silnika nie działa


Do rzeczy- musiałem wymontować silnik i po montażu zginęło wspomaganie... Na początku było tak, że wspoma działało tylko na 1500-2000 obrotów i strasznie wyło, a po kilku minutach na odpalonym silniku i po przegazowaniu ginęło całkowicie, później znów się pojawiało, ale cholernie głośno wyła pompa. Przed tą akcją też mi trochę wyła, ale wspoma działało idealnie- mechanik diagnozę postawił- pompa. Kupiłem nowy zamiennik z firmy WRC Polska z Włocławka o nr DSP 1410- zamontowaliśmy, a tu wspomaganie nie działa ani na niskich ani na wysokich obrotach i do tego przestał kręcić się wiatrak. Kolejna diagnoza wiatrak padł- ma on tam takie zaworki cholerne. Po jego wymontowaniu i przeczyszczeniu zaworków wspoma wróciło na chwilę przy obrotach 1500. Po ponownym demontażu wisko i ruszeniu zaworków znowu wsoma było na chwilę i później ginęło całkowicie. Chciałem już wymieniać cały wiatrak, ale udało się z innego wj "pożyczyć" na chwilę wiatrak- nic to nie pomogło...Znowu założyliśmy starą pompę i nic i później nową i też nic. W końcu po sugestiach z forum przód samochodu mocno w górę i odpowietrzanie- udało się- połowicznie. Na nowej pompie wspomaganie chodzi, ale tylko jeśli w miarę pomału kręcę kierownicą- trochę w lewo gorzej, ale już bym się do tego przyzwyczaił. Ale problem jest taki, że jeśli szybko chcę kręcić w lewo później w prawo jest cholerny opór jakby koła ktoś zaspawał... Boję się jeździć tym samochodem- jadąc 50 km/h na pustej drodze machnąłem kierą w lewo w prawo a tu efekt jakby ktoś betonem pompę zalał- nie jestem w stanie ominąć przeszkody w razie konieczności... Na postoju nie ma znaczenia czy kręcę na wolnych czy na wysokich obrotach- przy szybkim skręcie jest bardzo duży opór w każdym przypadku. Też po sugestiach z forum wymieniłem płyn na MOPAR MS-9602 POWER STEERING FLUID +4 - nic nie pomogło... ( Tylko zastanawia mnie, że ten płyn jest koloru poziomkowego- a to co jest w zbiorniczku po wymianie kolor ma szaro- czerwony i nie wiem czy sobie już wmawiam, ale wydaje mi się, że są tam jakieś opiłki).Może polecicie jakiegoś spec majstra z okolic Łodzi- Płocka ( mieszkam po środku ), który ogarnia temat WJ 2,7 crd? Proszę o jakieś podpowiedzi...


A więc:
*pompa wymieniona
*płyn wymieniony
* przekładnia po regeneracji
i kibel.
A wygląda to tak:

https://youtu.be/79c8LSZPfD8

https://youtu.be/8PcBPlgplgU
Powrót do góry
foka666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
Wysłany: Sob 25 Kwi 2015, 20:09
Temat postu:

Re: ( Jeep Grand Cherokee ) wspomaganie jeep 2,7 crd- po montażu silnika nie działa


Auto Team z Łodzi na Warszawskiej 8
polecają koledzy , dodatkowo ja polecę na priv. bo mam tylko nr tel. a nie chcę aby koledze jakieś dziwne smsy dochodziły Very Happy
_________________
rozwiązałeś problem? napisz jak!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
TheKac

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: jeep WG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Wrz 2017, 14:57
Temat postu:

Re: ( Jeep Grand Cherokee ) wspomaganie jeep 2,7 crd- po montażu silnika nie działa


coś wiadomo jak się temat skończył? Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum JEEP Forum Strona Główna -> ( Jeep Grand Cherokee ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Jeep Grand Cherokee »

Opinie o samochodach Jeep Grand Cherokee - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Jeep Grand Cherokee ) Porady, problemy techniczne

10) Xenon »

JeepWrangler

55 000

1990r.

150 000 km

śląskie

JeepGrand Cherokee

64 900

2014r.

230 900 km

kujawsko-pomorskie

JeepWrangler

229 900

2019r.

31 900 km

kujawsko-pomorskie

JeepCherokee

109 900

2019r.

67 644 km

mazowieckie

JeepCompass

79 990

2019r.

133 605 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System