Jeep

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Jeep Cherokee ) Problem techniczny po serwisie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum JEEP Forum Strona Główna -> ( Jeep Cherokee ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwonaTZ

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko- mazurskie
Posiadane auto: Jeep Cherokee
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Lis 2018, 10:47
Temat postu:

Problem techniczny po serwisie


Witam wszystkich Smile Sprawa dotyczy Jeepa Cherokee rok 2015 / pojemność 2000 / diesel. Z góry przepraszam za brak fachowego słownictwa. Problem jest tego typu że : na 60 tyś km wstawiłam auto na przegląd do servisu Jeepa w Olsztynie i po odebraniu go i przejechaniu 80 km zapaliła się kontrolka od ładowania akumulatora i samochód zaczął wyłączać wszystkie systemy, które wymagały napięcia el. Zdążyłam zjechać z głównej drogi gdy po prostu zgasł. Wezwałam lawetę i odwiozłam do zaprzyjaźnionego mechanika z doświadczeniem z jeppami i komputerem do diagnostyki. Okazało się , że od wyjazdu z servisu na alternator kapał olej z nieszczelnej uszczelki ( jak to możliwe by ktoś tego nie zauważył w serwisie !!!!) i przez to właśnie awarię miał alternator. Awaria ta została usunięta przez tego właśnie mechanika gdyż servis wypiął się na to (stwierdzili , że to dziwne ale oni nie zaniedbali niczego). Po naprawie alternatora zaczęły się dziać dziwne rzeczy . Pierwsza z nich to to, że podczas jazdy zapala się kontrolka check i samochód traci moc, nie można przyspieszyć, obroty są na 2000-3000 ale auto zwalnia ( i czasem sam odzyskuje moc po kilku minutach albo trzeba silnik zgasić i zapalić od nowa). Więc podjechałam znów do zaprzyjaźnionego mechanika, który znów podłączył go pod diagnostykę. Tym razem komuter pokazał problem z czujnikiem ciśnienia oleju który został wymieniony oraz problem z instalacją elektryczną która została sprawdzona (brak problemów). Problem z mocą silnika pozostał. Co więcej pojawiły się nowe komunikaty typu : problem z 4WD i przekładnią biegów! Po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu znów jest ok. Pojechałam tym razem do serwisu Jeepa w Toruniu. Podpięli go pod diagnostykę i wyświetliło im że nalży wymienić sensor TMP i czujnik ciśnienia oleju – zadzwoniłam z tą informacją do mojego zaprzyjaźnionego mechanika , który powiedział panom z serwisu , że to właśnie zostało wymienione! . Pan z serwisu stwierdził , że w takim razie on nie wie ale trzeba wymienić to jeszcze raz. Nadmieniam , że do tej wizyty w serwisie w Olsztynie nie miałam z autem żadnych problemów! Mój zaprzyjaźniony mechanik sprawdził już wszystko co mógł i nie ma pomysłu co dalej. Nie wiem gdzie mogłabym szukać pomocy bo serwisom przestałam już ufać! Zaczynam bać się jeździć tym autem. Proszę pomóżcie i poradźcie co to może być i gdzie go mogłabym wstawić. Z góry dziękuję z każdą podpowiedź. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum JEEP Forum Strona Główna -> ( Jeep Cherokee ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Jeep Cherokee »

Opinie o samochodach Jeep Cherokee - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Jeep Cherokee ) Porady, problemy techniczne


JeepCompass

69 900

2017r.

112 000 km

mazowieckie

JeepCherokee

109 900

2019r.

67 644 km

mazowieckie

JeepWrangler

158 000

2020r.

50 111 km

pomorskie

JeepGrand Cherokee

144 990

2019r.

56 000 km

śląskie

JeepGrand Cherokee

31 000

2002r.

133 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System