Jeep

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Prośba o poradę LPG do Brava 1.4 12V - 97 r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum JEEP Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yacho

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 19:02
Temat postu:

Prośba o poradę LPG do Brava 1.4 12V - 97 r.


Witam
Mam Bravę 1.4 12V z 97 r (przebieg 100 000 -wiarygodny bo auto od znajomego - pierwszego właściciela) i chcę do niej założyć instalację gazową.Słyszałem różne opinie na temat montażu gazu do fiatów. W jednej z gazet wyczytałem o problemie, jaki dotyczy sterownika wtrysku benzyny firmy Magnetti-Marelli stosowanego w tych samochodach. - cytat
"Podczas pracy na gazie sterownik ten musi być wprowadzony w tryb awaryjny poprzez odcięcie sygnału z sondy lambda. Emulowanie tego sygnału, jak to ma miejsce w przypadku innych samochodów, nie wchodzi w grę, ponieważ powoduje trwałą zmianę autoadaptacji sterownika wtrysku benzyny. Efektem tego jest trudny lub niemożliwy rozruch silnika i nieprawidłowa praca silnika na benzynie".. Autor zaleca instalację sekwencyjną - w przypadku mojego auta to "połowa" wartości. Skontaktowałem się z serwisem Fiata w celu uzyskania informacji a tam ostrzegli mnie przed sekwencyjną instalacją i zaproponowali standardową firmy Tartarini -(Auto Fiat Rzeszów)
Muszę powiedzieć, że jestem teraz w kropce bo gdzie nie pójdę to słyszę różne wersje.
Proszę o poradę i ew. opinie osób, które mają GAZ w Bravie 1.4 12V lub osób , które mają doświadczenie w montazu instalacji do Bravy.
Dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
autokram

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 21:39
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Prośba o poradę LPG do Brava 1.4 12V - 97 r.


jezeli Twoje auto jest na "pełnym wtrysku" to tylko sekwencyjny , gaz jest podawany w postaci płynnej, mniejsze zuyzcie. Zakładaj tylko w dobrej firmie. Jest to koszt około 2500 zł.
_________________
autokram
Powrót do góry
Yacho

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 22:04
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Prośba o poradę LPG do Brava 1.4 12V - 97 r.


Po czym poznam czy wrtysk jest jedno , czy wielopunktowy ?
Poprzedni właściciel nie wie Smile a ja szczerze powiedziawszy byłem przekonany, że to wielopunkt.
Czy są auta 1.4 12 V na jednopunktowym wtrysku ?
Powrót do góry
gadu-gadu
gadziorski99

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 168
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat marea wekeend 1,8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 11:38
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Prośba o poradę LPG do Brava 1.4 12V - 97 r.


polecam sekwencję co prawda mam maree 1.8 16v ale śmiga aż miło
Powrót do góry
gadu-gadu
Yacho

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 16:10
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Prośba o poradę LPG do Brava 1.4 12V - 97 r.


Witam ponownie
Dziękuję za porady- moje auto ma wtrysk jednopunktowy , znalazłem bardzo dobry zakład -porozmawiałem na temat instalacji (pracownicy dobrze zorientowani w zakresie montażu w Fiatach Brava, Bravo - polecili mi standardową za ok 1500 - 1600 (w zależności jaką wezmę butlę).
Jak zamontują instalację i wszystko będzie OK to polecę ich w stosownym dziale na forum.
Potwierdzili natomiast, że dla wielopunktowego wtrysku najlepsza jest instalacja "sekwencyjna"

Pozdrawiam
Janek
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 16:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum JEEP Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


JeepWrangler

52 500

1990r.

150 000 km

śląskie

JeepCherokee

109 900

2019r.

67 644 km

mazowieckie

JeepGrand Cherokee

65 900

2014r.

230 900 km

kujawsko-pomorskie

JeepCherokee

112 900

2019r.

77 271 km

mazowieckie

JeepWrangler

158 000

2020r.

50 111 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System