Jeep

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Jeep Grand Cherokee ) Problem z napędem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum JEEP Forum Strona Główna -> ( Jeep Grand Cherokee ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GregBroudie

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2022
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: 2006r Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD, automat, Quadra-Drive II
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Lip 2022, 22:43
Temat postu:

Problem z napędem


Witam. Mam Jeepa Grand Cherokee 3.0 CRD 2006r, Quadra-Drive II. Jakiś czas temu zauważyłem dziwne szarpanie przy ruszaniu i jeździe na skręconych kołach. Pewnego dnia odpaliłem auto i nie zgasły kontorlki ABS, ESP Bas i kontrola trakcji a problem z szarpaniem się nasila choć nie występuje zawsze. Pojawiają się też komunikaty: Service 4WD System i Check Shift Procedure. Auto też nie wchodzi w 4WD Low (auto mam od niedawna i wcześniej nigdy nie próbowałem zmienić napędu na 4WD Low).
Jeśli ktoś miał podobny problem to chętnie "wysłucham" wszelkich porad co może być przyczyną i jak to naprawić. Znalazłem informacje, że wyjęcie bezpiecznika 25 - FDCM/E-Diff może pomóc ale nie zdąrzyłem jeszcze tego sprawdzić.

Edit: Wygląda na to, że problem z szarpaniem powodował uszkodzony czujnik ABS w jednym z tylnych kół. Po jego wymianie jest ok choć pozostał jeszcze problem ze zmianą napędów, przy próbie przełączenia na 4WD Low wciąż pojawia się komunikat Service 4WD System.
Powrót do góry
bartosik32

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2022
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: VW Golf V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Paź 2022, 12:57
Temat postu:

Re: Problem z napędem


GregBroudie napisał:
Witam. Mam Jeepa Grand Cherokee 3.0 CRD 2006r, Quadra-Drive II. Jakiś czas temu zauważyłem dziwne szarpanie przy ruszaniu i jeździe na skręconych kołach. Pewnego dnia odpaliłem auto i nie zgasły kontorolki ABS, ESP Bas i kontrola trakcji a problem z szarpaniem się nasila choć nie występuje zawsze. Pojawiają się też komunikaty: Service 4WD System i Check Shift Procedure.
Rozwiązałeś problem bo mam bardzo podobny w moim Jeepie? Sad
Powrót do góry
GregBroudie

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2022
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: 2006r Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD, automat, Quadra-Drive II
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2022, 21:47
Temat postu:

Re: Problem z napędem


Tak jak pisałem wyżej, szarpanie to był problem z czujnikiem ABS w jednym z tylnych kół, po wymianie wszystko wróciło do normy ale problemem ze zmianą napędów nie mam czasu się zająć gdyż jestem poza domem w zasadzie od sierpnia i użytkuję inne auto a poza tym Jeep miał służyć do ciągnięcia przyczepy a nie jazdy w terenie więc ta zmiana napędów nie jest mi niezbędna więc dopóki nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu to nie mam ciśnienia żeby to naprawić.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum JEEP Forum Strona Główna -> ( Jeep Grand Cherokee ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Jeep Grand Cherokee »

Opinie o samochodach Jeep Grand Cherokee - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Jeep Grand Cherokee ) Porady, problemy techniczne

10) Xenon »

JeepCherokee

54 700

2012r.

174 000 km

mazowieckie

JeepGrand Cherokee

29 000

2002r.

133 000 km

śląskie

JeepWrangler

229 900

2019r.

31 900 km

kujawsko-pomorskie

JeepGrand Cherokee

149 990

2019r.

56 000 km

śląskie

JeepGrand Cherokee

279 900

2021r.

36 528 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System